Pielęgnacja Tarasu

Wiosna i lato to czas, aby cieszyć się pięknymi chwilami na świeżym powietrzu, pora przygotować na te chwile swój taras.

Taras drewniany wymaga regularnej konserwacji, wszelkie zaniedbania mogą prowadzić do niszczenia drewnianych elementów i wpływać negatywnie na wygląd przydomowego tarasu.

Aby taras odzyskał swój blask wymaga odpowiedniej renowacji i konserwacji.

Prace mające na celu odświeżenie wyglądu tarasu należy rozpocząć od starannego czyszczenia desek co ułatwić nam mogą specjalne środki do tego przeznaczone:

Środek do czyszczenia powierzchni drewnianych (Bona)

1

Żel do usuwania szarości drewna (Osmo)

2

Preparat przywracają szaremu drewnu naturalny, świeży wygląd i piękną ciepłą barwę.

Gdy oczyszczone deski tarasowe dobrze przeschną można przystąpić do olejowania drewna. W tym celu polecamy oleje tarasowe Osmo które są harmonijnie dostosowane do odcieni kolorystycznych oraz właściwości wielu gatunków drewna.

3

Środek jest nadzwyczajnie wydajny i łatwy w użyciu. Osmo olej do tarasów wnika głęboko w drewno ,reguluje jego wilgotność oraz pęcznienie i kurczenie drewna. Nie zatyka porów, nie rozwarstwia się, nie pęka ani się nie łuszczy.

Tylko taki olej zapewni optymalną impregnację i zabezpieczenie drewna przed biologicznym niszczeniem,: stanowić będzie ochronę przed wodą, promieniami UV, glonami oraz tworzeniem tłustych plam.

Poddając taras odświeżeniu nie można zapomnieć o innych elementach drewnianych tj. meble ogrodowe, pergole, wiaty.

Do renowacji tych elementów polecamy Lazury olejne do ochrony drewna (osmo) które chronią przed atakiem pleśni, glonów i grzybów. Hydrofobowa powłoka jest wysoce odporna na działanie czynników atmosferycznych jednocześnie pozwala drewnu swobodnie oddychać.

Aby ułatwić odświeżenie tarasów wprowadzamy promocję na wszystkie środki do czyszczenia i olejowania tarasów i mebli ogrodowych. – 20{450b2523079f2a436018d29f92a9581e20e7b742ebad027c2f8d100dacdc26a9} promocja trwa do końca maja.

Pozostaw odpowiedź