Renowacja parkietu i podłogi z desek. Cyklinowanie, olejowanie i lakierowanie.

 

Wybierając podłogę drewniana , chcemy się nią cieszyć przez całe życie.

Jednak podczas użytkowania podłoga zużywa się. Raz na jakiś czas należy podłogę odświeżyć.

W przypadku mniejszych uszkodzeniach wystarczy nanieść na podłogę specjalne preparaty ( my polecamy produkty firmy Osmo – są one zrobione z naturalnych składników oraz są bardzo wydajne) i wetrzeć w powierzchnie podłogi specjalną maszyną jednotarczową. Po wyschnięciu możemy się cieszyć piękną podłogą prze kolejny okres czasu.

Jeżeli jednak deski są bardzo zniszczone, wtedy podłoga wymaga Cyklinowania.

Cyklinowanie jest do zdarcie zniszczonej wierzchniej warstwy podłogi, do momentu gdy pojawi się ładne świeże drewno. Potem pozostaje wypolerowanie cyklinowanej powierzchni i zabezpieczenie jej lakierem lub olejem w zależności co nam się bardziej podoba.

Jeżeli podoba nam się struktura naturalna drewna polecamy podłogę olejowaną i szczotkowaną. Drewno jest wtedy matowe o wyraźnym rysunku co zmniejsza widoczność wszelkich zarysowań i zabrudzeń.

1

Obecnie na rynku są dostępne różne oleje, które są w stanie zmienić wygląd naszej podłogi. Od Bieli przez szarość , brąz kończąc na czarnej powierzchni.

Wszystko zależy od naszych upodobań.(polecamy oleje Osmo np.3041 efekt surowego drewna, 3065 bezbarwny półmat)

3065_b

Oprócz tych efektów można również zabejcować podłogę całkowicie zmieniając jej kolor.(Osmo 3501 biały, 3590 czarny)

Jeżeli chodzi o lakierowanie podłogi, Musimy się zastanowić jakiego efektu oczekujemy po zastosowaniu danego lakieru.

Na rynku dostępne są lakiery poliuretanowe , po których użyciu podłogo nabiera żółtawego koloru. Oraz lakiery wodne nowej generacji , które nie zmieniają barwy drewna, jedynie nadają pożądany efekt połysku półmatu i matu.

Po renowacji parkietu bardzo ważna jest jego pielęgnacja każda podłoga wymaga innego traktowania.

Do podłóg olejowanych do codziennego pielęgnowania zalecamy koncentrat Wish-fix firmy Osmo, który zapewnia podłodze nawilżenie i zapobiega jej wysuszaniu. Do okresowej pielęgnacji zalecamy środek do czyszczenia i pielęgnacji wosku firmy Osmo. Środek ten jednocześnie czyści i odświeża podłogę

.                                                                          8016_b        30XX_top-ol_b

Do podłóg lakierowanych polecamy do codziennej pielęgnacji polecamy produkty firmy Bona. Bona Cleaner jest skondensowanym, lekko alkaicznym, środkiem czyszczącym. Służy on do bieżącej pielęgnacji jak i do czyszczenia bardzo brudnych podłóg.

bona7

Do okresowej pielęgnacji polecamy Pastę firmy Bona na bazie wody do konserwacji podłóg drewnianych lakierowanych. Pasta odnawia powierzchnię i nadaje im świeży wygląd jednocześnie trwale chroniąc je przed ścieraniem.

Wszystkie środki dostępne są w naszym sklepie internetowym i stacjonarnym

Zapraszamy

Pozostaw odpowiedź